utgeokanoon
utgeokanoonگام اول احیای دریاچه ارومیه برداشته شد

 

با تصویب یک فوریت این طرح در صحن، انتظار می رود در کمیسیون هم سرعت لازم برای نهایی شدن طرح مد نظر قرار گیرد. از طرف دیگر با توجه به نزدیک شدن به روزهای تدوین پیش نویس بودجه، انتظار می رود اعتبار لازم در این زمینه هم از سوی مجلس و هم از سوی دولت تخصیص یابد.
 
خشک شدن دریاچه ارومیه و دیگر تالاب های کشور نزدیک به یک سال است که بحث داغ رسانه ها تبدیل شده است. طرح فوریت رسیدگی به این مساله در مجلس هشتم و عدم تصویب فوریت آن هم بحث دیگری بود که با انتقادهای نه چندان منصفانه برخی رسانه ها مواجه شد. اما گویا این بار مجلس نهمی ها عزم جزم کرده اند تا این سرمایه ملی را حفظ کنند و تصویب یک فوریت طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور در جلسه امروز مجلس گام اول نمایندگان در این راستا است.
 
 در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، ابتدا نمایندگان با دو فوریت طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور مخالفت کردند.دو فوریت این طرح که به دو سوم رأی مثبت نمایندگان نیاز داشت با ۹۳ رأی موافق، ۷۶ رأی مخالف و ۲۷ رأی ممتنع روبرو شد.

جبار کوچکی نژاد در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: ماده ۱۶۵ تکلیف طرح های دو فوریتی را مشخص کرده و مربوط به حوادث خاص است لذا بهتر است این طرح را که نیاز به مطالعات بیشتر دارد به صورت یک فوریتی بررسی کنیم.
 
اجاره ویلا در بابلسر

محمد قسیم عثمانی در موافقت با دو فوریت این طرح با بیان اینکه تالاب ها نقش محوری در اکوتوریسم دارند، عنوان کرد: هزاران تالاب در کشور به علت کم توجهی های گذشته خشک شده و یا در آستانه خشک شدن هستند که برای جلوگیری از تداوم این روند باید سیاستی اتخاذ شود.
 
در ادامه مهرداد بائوج لاهوتی به عنوان مخالف اظهار داشت: کسی با محتوای این طرح مخالفتی ندارد اما نباید آن را با قید دو فوریت مواجه کرد زیرا باید اجازه داد این طرح در کمیسیون مربوطه و با نظر کارشناسی نمایندگان و مسئولان تدوین شود.
 

سیدناصر موسوی لارگانی نیز به عنوان آخرین موافق دو فوریت این طرح بیان کرد: تالاب ها و دریاچه ها موارد استفاده بسیاری در صنعت، کشاورزی، گردشگری و پرورش آبزیان دارند اما در چند سال اخیر چندین دریاچه دائمی و تالاب در استان اصفهان خشک شده است.

پس از رد دو فوریت، نمایندگان با بررسی یک فوریتی طرح نجات و احیای دریاچه ها و تالاب های کشور با ۱۱۹ رأی موافق، ۴۳ رأی مخالف و ۲۶ رأی ممتنع موافقت کردند.
 
تور تایلند قیمت

حال با تصویب یک فوریت این طرح در صحن، انتظار می رود در کمیسیون هم سرعت لازم برای نهایی شدن طرح مد نظر قرار گیرد. از طرف دیگر با توجه به نزدیک شدن به روزهای تدوین پیش نویس بودجه، انتظار می رود اعتبار لازم در این زمینه هم از سوی مجلس و هم از سوی دولت تخصیص یابد.
 

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

یک شنبه 1 آذر 1394برچسب:,

|
 


به وبلاگ من خوش آمدید


 

علی

 

 

 

برنامه نویسی و طراحی سایت
تورهای مسافرتی ارزان در اسیا
بررسی تورهای مسافرتی ارزان
تور استانبول ترکیه
گام اول احیای دریاچه ارومیه برداشته شد
باتاسيس10دانشگاه دخترانه موافقت شد
خبر درگذشت پدر جغرافیای نوین ایران
فراخوان مقاله همایش علمی گردشگری

 

 


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: